Warning: A non-numeric value encountered in /www/doc/www.molekularnivodik.cz/www/wp-content/plugins/socializer/socializer.php on line 417

Názory odborníků


Warning: A non-numeric value encountered in /www/doc/www.molekularnivodik.cz/www/wp-content/plugins/socializer/socializer.php on line 417

“Molekulární vodík je základním nástrojem pro likvidaci volných radikálů, jejichž působení v organismu je spojováno s mnoha chronickými onemocněními.  Proto jej mohu používat na široké spektrum svých pacientů.”

MUDr. Zornitza Markantová

 

MOLEKULÁRNÍ VODÍK (z lékařského kufříku)

Otázka: Dozvěděl jsem se, že existuje preparát uvolňující nano – bublinky molekulárního vodíku, který používají na rychlou regeneraci a expresní odstranění únavy zejména basketbalisté NBA i hokejisté NHL, často hrávají obden, ale také některé špičkové fotbalové týmy, hrající rychlé turnaje a takzvané “anglické týdny” se zápasy každé tři dny. Na jakém principu tato záležitost funguje a dá se sehnat i u nás?

Odpověď: Jedná se o unikátní patent srbského profesora chemie Dušana Miljkoviče z roku 2010 na bázi specificky reaktivní kombinace vápníku a hořčíku, která spouští “lavinu” pozitivních účinků na odstranění únavy lidského organismu. Potvrdilo to i několik zjištění z jiných kontinentů, ale zejména studie japonských lékařů a biochemiků. Molekulární vodík se jeví jako nejúčinnější antioxidant, bojující s nepřátelským oxidativním stresem, protože je schopen velmi rychle proniknout do všech tkání a buněk organismu, včetně mozkového komplexu. Eliminuje zvýšený obsah kyseliny mléčné (laktátu), která se po akutní zátěži vyplavuje zejména do svalových buněk a způsobuje únavné překyselení a bolestivost až “zatavení” a křeče přetíženého svalstva. Zajišťuje tak rychlejší regeneraci tkání kosterní soustavy po zátěži a eliminaci dalších odpadních produktů, způsobujících možnou prohlubující se chronickou únavu, jakými jsou kreatinkináza (CK), amoniak nebo močovina. Úlevu pociťují i ​​sportující, kteří trpí “unaveným srdcem”, bolestmi kloubů a různými chronickými záněty šlach i vazů.

Ba, 25.08.2014 pro Šport MUDr. Pavel MALOVIČ, PhD, MPH 

 

“Molekulární vodík používám necelý rok. Již krátce po nasazení jsem se zbavila celkové únavy, registrovala jsem zlepšení výkonnosti při fyzické aktivitě, lepší trávení a podařilo se mi snížit hmotnost.
Obecně vysoce hodnotím podpůrný vliv molekulárního vodíku při léčbě zánětlivých onemocnění způsobených poruchou imunity – v nejbližším okolí výrazně preparát Recovery pomohl u bronchiálního astmatu, nespecifického střevního zánětu  a revmatismu.”
MUDr. Jana Rolová